01

Інтегративний підхід в лікуванні

Інтегративна медицина (комплементарна медицина) — це поєднання традиційної медичної практики з альтернативними медичними практиками в лікуванні пацієнта.

Інтегративна медицина забезпечує персоналізований догляд за кожним пацієнтом, орієнтуючи свої практики на зцілення та підкреслюючи терапевтичні відносини. Інтегративна медицина змінює орієнтацію медичної практики з підходу, що базується на хворобі, на підхід, що базується на здоров'ї.

Таким чином, інтегративний підхід до лікування в Центрі передбачає, крім класичних медичних доказових практик та лікування за участю неврологів, терапевтів, ортопедів та інших фахівців, використання комплементарних (додаткових) методів лікування.

Комплементарні методи лікування:

 • Акупунктура.
 • Еnhanced sleep йога.
 • Йога, посилена для сну.
 • Краніосакральна терапія.
 • Релаксаційні східні техніки .
 • Арт реабілітація.

Використання в Центрі методів терапії мистецтвом стало вже багато років традиційним та важливим елементом комплексної реабілітації. Такі заняття  дозволяють емоційно доповнити медичну та психологічну складову реабілітації, покращити психоемоційний стан пацієнта, налагодити спілкування та певну соціалізацію під час групової роботи. Окрім цього,  перважна більшість занять проходить з використанням традиційних українських технік, українського орнаменту та айдентики тощо, часто із історичним освітнім супроводом щодо історії українських традицій та мистецтва, що є дуже популярним серед наших пацієнтів. Гончарство, писанкарство, техніка ляльок-мотанок, співпраця зі студією АRTREHUB, де кожна сесія унікальна по наповненню.

 • Менеджмент когнітивних функцій за програмою CogSMART.  Розроблена для людей з наслідками черепно-мозкової травми. Програма спрямована на покращення навичок перспективної пам’яті, уваги, виконавчих функцій (розв’язання проблем, планування, когнітивна гнучкість) задля більш успішного виконання повсякденної діяльності та   досягнення цілей в особистій, робочій та навчальній сферах.
 • Анімалотерапія. Анімалотерапія (від латинського «animal» - тварина) - вид терапії, що використовує тварин та їх образи для надання психотерапевтичної допомоги. Це цивілізований науковий метод лікування та профілактики різних захворювань.

В Центрі ми використовуємо каністерапію ( терапію собаками). Нашими партнерами є організація Друг героя (Heroes Companion), а також службові собаки кінологічного центру Національної поліції.

З недавніх пір в Центрі оселились дві поні:  Капа та Джавеліна. Повноцінною іпотерапією ми це не називаємо, але їх постійне перебування на території, можливість споглядати та спілкуватись з ними є додатковим інструментом емоційного розвантаження для багатьох наших відвідувачів.

Інструментальні методи лікування та реабілітації:

 • Транскраніальна магнітна стимуляція (ТМС). Неінвазивний метод лікування неврологічних та психічних розладів,  який використовується в сучасній медичній практиці з доведеною ефективністю.

В основі неінвазивного методу лежить використання магнітного поля для стимуляції нервових клітин в головному і спинному мозку.  Сучасний метод, який використовується в міжнародній медичній практиці та схвалений FDA. Налаштування апарату ТМС дозволяє здійснювати діагностичні та лікувальні заходи пацієнтам легко и без дискомфорту. Магнітне поле є безпечним. Не вимагає анестезії, седації чи під’єднання електродів.  Показання до застосування лікувальної методу ТМС: хронічний больовий синдром, мігрень, депресивні розлади, тиннітус (дзвін у  вухах),посттравматичний стресовий розлад та інші.

 • VR - віртуальна реальність (керовані візуалізації).  Використовуємо додатково  VR-тренажер, за допомогою якого пацієнт візуально занурюється у певний створений 3D-світ, де будь-яке відео створюється спільно технічними спеціалістами  та спеціалістами у галузі психічного здоров’я, відповідно до актуальних запитів та реалій проведення курсу реабілітацій. За допомогою VR технік можна полегшити та з цікавістю провести певні психологічні практики:  стабілізацію, заземлення, релаксацію, емоційну саморегуляцію, роботу з травматичним досвідом тощо.
 • Нейрофідбек тренінг. Нейрофідбек тренінг-  це процедура, що дозволяє навчитися контролювати активність власного мозку.

В основу цієї процедури закладено принцип біологічного зворотного зв'язку, який полегшує процес навчання фізіологічного контролю, а комп'ютерна програма робить доступною інформацію, що в звичайних умовах не сприймається. Як результат, ми можемо впливати на ритми мозку в інтерактивному режимі, відстежуючи та фіксуючи свої відчуття. У процесі тренувань і закріплення бажаного відчуття розслаблення/концентрації випрацьовується навик переходити в необхідний психічний стан самостійно в будь-який момент часу. Метод використовується як для тренування саморегуляції емоційного стану ( в багатьох арміях світу метод застосовується на етапі бойової підготовки для солдатів), так і для лікування певних симптомів ( в тому числі посттравматичного стресового розладу):   зниження тривоги,поліпшення уваги, збільшення обсягу пам'яті та концентрації,зниження рівня агресії, покращення сну.

Інші методи роботи

02.

Медикаментозне лікування

03.

Фізична
реабілітація

04.

Соціальна
робота